Tort Urodzinowy

Tort urodzinowy to już tradycja w obliczu każdego przyjęcia urodzinowego. Jego historia sięga połowy XIX wieku, kiedy to po raz pierwszy pojawił się na stołach.

Nie można w tym momencie pominąć zasług Greków, którzy jako pierwsi rozpoczęli tradycję wypiekania tortów urodzinowych. Niemniej jednak nie były smakołykiem przeznaczonym dla ludzkiego podniebienia, a darem dla wszechmocnych Bogów.

Na szczęście sytuacja ta uległa zmianie i obecnie każdy dba o to, by bliska osoba miała sposobność zdmuchnięcia świeczek na swoim własnym torcie urodzinowym. Dzięki temu każdy solenizant czuje się wyjątkowy i doceniany przez najbliższych. Wie, iż pamięta się o nim.

Kolejna istotne wydarzenie to rok 1990, kiedy to powstała piosenka Happy Birthday to You. Jej słów raczej nie trzeba przytaczać, w dzisiejszych czasach są nadal doskonale znane.

Zdmuchując świeczki na torcie urodzinowym, nigdy nie można zapominać o rzeczy najważniejszej, to jest pomyśleniu życzenia, które spełni się w niedalekiej przyszłości, o ile nie zostanie wypowiedziane na głos. Warunkiem jest również dmuchnięcie wszystkich świeczek za pierwszym podejściem. Z wiekiem ta czynność staje się zatem coraz trudniejsza. Może dlatego też tak modne stają się obecnie świeczki w kształcie cyfr, dzięki czemu solenizant stoi przed wyzwaniem zdmuchnięcia jedynie dwóch świeczek na swoim torcie urodzinowym.

Torty urodzinowe Warszawa zapraszają tym samym do szczegółowego zapoznania się z przygotowaną dla Państwa ofertą.

Delicious Restaurant designed by Mafia 2